T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KARTAL - Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi

Duyurular

Ock

Ock

Ock

Ock

Ara

Ara

Kas

Kas

Kas

Kas

Kas

Kas

Ekm

Ekm

Dergi Buluşmalarımızda Misafirimiz Genç Dergisi

 

Eğitim ve öğretimi çeşitlendirmek ve geliştirmek vazifesi de olan okullarımızın, dergicilik olgusunu gözden kaçırmaması gerekir. Bilindiği gibi eğitim, bireyin öğrenme yeteneklerine uygun ortamlar oluşturup sürdürmeye yardımcı olunması sürecidir. Öğrencilere uygun öğrenme araçları ve ortamları oluşturmak, öğrencinin algılama düzeyini, beklentilerini, ilgi ve gereksinimlerini iyi tanımakla mümkün olur. On farklı Kartal AİHL dergisini birer atölye gibi çalıştıran okulumuz, hem üründen hem de süreçten kazanımlar elde ederken aynı zamanda öğrencilerinin algılama düzeyini, beklentilerini, ilgi ve ihtiyaçlarını da tanımış oluyor.

 

"DERGİ BULUŞMALARI" projemiz uzaktan eğitim sürecinde çevrimiçi olarak başlıyor.

DERGİBİR (Dünya Dergiler Birliği) ile işbirliği içerisinde her ay alanının öncüsü dergilerin editör ve yazarlarını öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.

2020-2021 Öğretim yılında ik misafirimiz GENÇ DERGİSİ. 26 Ekim 2020 Pazartesi günü Genç Dergisinin değerli editörü Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın katılımıyla gerçekleşecek program 20.00´da yapılacak

 

Ekm

Şüphesiz bunda, aklı olan yahut hazır bulunup kulak veren kimseler için bir öğüt vardır ́ (Kaf Suresi 37. Ayet)

 

Önceki öğretim yıllarında olduğu gibi öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle ve personelimizle beraber haftada bir cüz aynı anda Kur'an-ı Kerim'in mealini okuyoruz. Uzaktan eğitim döneminde başladığımız gibi ailelerimizle birlikte Meal okuyacağız. 22 Ekim 2020 Perşembe günü 20.00'de Kur'an-ı Kerim'in on altıncı (16.) Cüzünü okuyup konuşacağız. Öğrencilerimiz okuma ve öğrenme sonrası Kur'an Günlüğüne notlarını düşmelerini arzu ediyoruz.